לפרטים חייגו: 03-6122444

הדפסת תמונות קנבס

הדפסת תמונות על בד קנבס הפכה בשנים האחרונות למאוד פופולארית , ובמחיר שווה לכל נפש, הזמינות והעלויות הנמוכות הציפו את השוק בחברות רבות. חברות אלו נותנות שירותי הדפסה של תמונות על בד קנבס וכן מתיחת הבד על גבי מסגרת עץ, כל חברה משתמשת בטכנולוגיית הדפסה שונה וכן בבדי קנבס מסוגים שונים חלקם טובים וחלקם טובים פחות יש בדים המיובאים מסין שלא מומלצים. בבחירה של הדפסה על קנבס יש להקפיד כי ההדפסה על קנבס תיעשה אך ורק על קנבס העשוי 100% כותנה. השימוש בבדי כותנה מבטיח כי ההדפסה על קנבס לא תשנה את הצבע עם השנים וכן מבטיח כי ספיגת הצבע אל תוך בד קנבס הכותנה תהיה אחידה וע”י כך תתקבל תמונה בעלת צבעים חמים ומרהיבים הנשמרים לאורך שנים רבות. כאשר באים לבחור חברה על מנת להדפיס תמונה איכותית על בד קנבס יש לשים לב למספר נקודות מפתח, להלן.

איכות הקנבס

יש להקפיד על איכות הקנבס ההדפסה על הקנבס תיעשה על בד קנבס בעל משקל העומד בסטנדרט של הדפסה אמנותית על קנבס, ובמינימום של 350 גרם למ”ר. למשקל הבד יש חשיבות ביצירת הדפסה על קנבס שלא תדהה עם השנים וכן על מנת לתת עומק טוב יותר לצבעי התמונה המודפסת וזאת מכיוון שקנבס בעל משקל גבוה מבטיח שצבעי ההדפסה יספגו באופן טוב יותר ומדויק יותר. על מנת להפיק הדפסה איכותית.
מומלץ להימנע מיצרנים המשתמשים בבד קנבס במשקל נמוך או שלא מציינים את משקל הבד בו הם משתמשים בהדפסה על קנבס. כמו כן להימנע מלהשתמש בבד קנבס סיני המכיל רכיבים סינתטיים זולים אשר ספיגתם גרועה ויוצרת חוסר אחידות של צבע ההדפסה עקב ערבוב חומרים בעלי מקדמי ספיגה שונים.

מתיחת קנבס נכונה

יש להקפיד על מתיחה נכונה לאחר שבד הקנבס הודפס יש צורך למתוח אותו על מסגרת מעץ. מסגרת העץ בנוייה מ-4 חלקים העץ עדיף שיהיה עץ אורן טבעי שעבר תהליכי חיטוי ממזיקים. יש להיזהר ממסגרות עץ מודבקות אשר לא ניתן בעתיד להעביר אותן תהליך של חיזוק המתיחה באמצעות פיני מתיחה מיוחדים המוכנסים בזוויות המסגרת ומאפשרים מתיחה מחדש.

רמת הדיו בהדפסת קנבס

יש להקפיד על רמת הדיו נושא חשוב נוסף עליו אין להתפשר הינו כי הדיו שאיתו מדפיסים את התמונה על הקנבס הדיו חייב להיות דיו פיגמנטי ברמה ארכיונית. השימוש בדיו פיגמנטי הוא יקר אבל מבטיח עמידות בפני דהייה למשך 75 שנה לפחות. הרבה מאוד יצרנים משתמשים בדיו זול יותר על מנת לחסוך בעלות ההדפסה דיו ממקורות חליפיים וזולים. מעבר לעובדה כי הדיו הפגמנטי מבטיח עמידות גבוהה יותר של צבע ההדפסה על הרי שהוא גם בעל איכויות הדפסה גבוה ביותר דבר המבטיח כי צבעי ההדפסה על יהיו נאמנים בצורה מדויקת למקור ויעניקו את ההנאה של המוצר המוגמר ושל הדפסה עצמה ברמה אמנותית ובלתי מתפשרת.

גימור הקנבס

הקפדה על הגימור לאחר סיום ייצור ומתיחת ההדפסה של בד הקנבס על המסגרת חייבים לבצע ספריי לכה ציפוי הגנה על התמונה. כאן המקום לציין כי יש להשתמש בלכה פולימרית נטולת חומצה. בשוק קיימים כל מיני ציפויים זולים בעלי אפקטים שונים המיועדים להפוך את ההדפסה על קנבס ליותר אטרקטיבית למכירה אולם בפועל עלולים אף לפגוע בהדפסה של הצבע לאורך זמן. יש לוודא בראש ובראשונה כי היצרן מתחייב שציפוי ההדפסה על קנבס נעשה בחומר בעל תקן אמנותי שהינו נטול חומצה , מכיוון שהחומצה תגרום בוודאות לכך שההדפסה על קנבס תדהה עם השנים. כמו כן השימוש בחומר פולימרי בעל תכונות צמיגות מעולה ומסוג איכותי מבטיח כי שקיפות הציפוי תהיה מעולה לא תפגע בצבעי ההדפסה מחד וכן תיצור ציפוי הגנה אפקטיבית אפילו מפני שריטות.

הדפסת תמונה על בד קנבס בחברת פלאש אלבום נעשית על קנבס 100% כותנה בעל תקן אמנותי ונטול חומצה. חברת פלאש אלבום משתמשת בחומרי המסגור האיכותיים ביותר היינו עץ אורן 100% טבעי בעובי של 4.5 ס”מ כמו כן פלאש אלבום משתמשת בדיו פיגמנט מקורי של חברת אפסון אשר הינו ברמה ארכיונית. ההדפסה נעשית באמצעות מדפסת רחבה מסוג אפסון בעלת 11 צבעים . כל ההדפסים עוברים ריסוס של 2 שכבות הגנה בלכה פולימרית נטולת חומצה המגנה על התמונה ושומרת על הצבע.

Call Now Button
1
שלום שמי חגית תודה על פנייתך , אשמח לעזור בהזמנה ובכל שאלה שיש לך 😊
Powered by